Maria Thun ja tema paju

1966. aasta 28. märtsil moodustas Päike 135-kraadise ning 29. märtsil Veenus 90-kraadise ja Marss 144-kraadise nurga Neptuuniga. Öösel oli hirmus lumetorm ja temperatuur langes nelja miinuskraadini. Kui ma hommikul majauksest välja astusin, leidsin paju alt väikese, 45 cm pikkuse oksa. Tuppa tagasi minnes asetasin selle vaasi. Kahe nädala pärast oli oksakesel tekkinud juured. 23. mail sõitsin Dexbachi mesilasi vaatama. Võtsin oksakese kaasa ja istutasin maha.

Vajasime oma Dexbachi katselapil hädasti vett. Vitsaga veesoone otsimine juhatas meid kolme meetri kaugusele väiksest pajust. Alustasime kaevu kaevamisega ning kahe ja poole meetri sügavusel sattusime allikale. Kaevurõnga peale asetatud plaat sobis hästi lauaks, selle ümber meisterdasime lattidest pingid.

 

pilt_35.jpg

Praegu, 42 aasta vanuselt on paju tüveümbermõõt juba 262 cm, tema võra pakub meile ja meie kaastöölistele kuumadel suvepäevadel suurepärast jahutavat varju.

pilt_34.jpg 

Külvikalender 2009

Tagasi avalehele >>


Kõik sellel veebilehel avaldatud materjalid on kaitstud autoriõigusega. Mitte ühtegi väljaande osa ei ole lubatud reprodutseerida ega paljundada elektroonilisel, mehaanilisel ega mõnel muul viisil ilma autoriõiguse valdaja kirjaliku loata.
© Aussaattage-Verlag Thun & Thun OHG
© Eesti Biodünaamika Ühing
© Kirjastus PreMark