Kosmilised rütmid ja meditsiin

Maria Thuni huvi erinevate raviviiside vastu ulatus lapsepõlve. Ta kasvas üles väikeses talukohas, kus kõik pereliikmed pidid juba varakult talutöödes osalema. Pühapäev oli ainuke päev, mil tööd ei tehtud. Hommikul talitati loomad, seejärel mindi kirikusse. Kui ilm lubas, võeti pärastlõunal ette pikem jalutuskäik ümbruskonna põldudele ja niitudele. Tihti oli kaasas ka Maria Thuni ristiema, kes tundis hästi nii põllul kui põllu servas kasvavaid taimi. Ta näitas lastele erinevaid taimi ning selgitas nende ravitoimet. Nii tekkis Marial Thunil varakult huvi ravimtaimede vastu. Neljateistaastasena õpetas ta juba teisigi ravimtaimi koguma, sest haiglad kasutasid tollal ravimtaimi mitmesugustes teesegudes.

Sõja lõppedes leidis meie pere endale kodu Marburgis. Maria Thunil õnnestus rajada pere tarbeks kolm väikest aeda. Lisaks kosmiliste rütmide ja taimekasvatuse seoste uurimisele pühendus ta seal intensiivselt ka ravimtaimedele ning hakkas vaatlema hommikust kastet.

 

Pilt_62.jpg

 

Ema oli Mariale juba lapsepõlves õpetanud, kuidas tekkinud kastest võib välja lugeda päeva ilma. Näiteks kui hommikul on tugev kaste, siis päev tuleb päikesepaisteline ja kuiv, kaste puudumine viitab aga vihma tulekule. Seoses konstellatsiooniuuringutega hakkas ta süstemaatiliselt jälgima kaste ja Kuu erinevates tähtkujudes liikumise seoseid. Üks huvitav tähelepanek oli, et kui Kuu vahetas tähtkuju, ei muutunud mitte üksnes kastetilkade hulk ja suurus, vaid ka võime peegeldada selgemalt või hägusamalt ümbrust. Oli ka selliseid päevi, mil kastetilgad olid hõbehalli värvi ja täiesti matid.

1960ndate keskel oli Maria Thun kutsutud pidama loenguid Eckwäldenisse, kus ta rääkis oma konstellatsiooni-uuringutest ja ka vaatlustest seoses kastega. Kuulajate seas oli Dr Rudolf Hauschka, loodusravimeid ja looduskosmeetikat tootva ettevõtte Wala rajaja. Dr Hauschka oli neist tulemustest vaimustatud, sest suur osa tema uuringutest oli seotud küsimusega, kuidas muuta taimetõmmised ja taimeekstraktid ilma konservantideta säilivaks. Selle saavutamiseks kasutas ta nii rütmilisi protsesse kui kastet. Maria Thun jäi Dr Hauschka palvel veel mõneks päevaks Eckwäldeni, et uurimistulemusi üheskoos läbi arutada. Nii sai alguse tihe koostöö, mis kujunes mõlema jaoks erakordselt viljakaks.

Maria Thun oli seoses umbrohutõrjega teinud arvukalt katseid umbrohuseemnete tuhaga, mille kasutamine aitab umbrohu vohamist taltsutada. Et aga suuremate pindade puhul osutus tuha hulk ebapiisavaks, proovis ta kasutada Hahnemanni lahjendusmeetodit. Katsetes ei kasutanud ta niisiis mitte üksnes „puhast” tuhka, vaid ka selle detsimaallahjendusi kuni D36 välja. Tulemused näitasid, et erinevad detsimaallahjendused põhjustasid muutusi taimede kujus ja mõjutasid seemnete moodustumist.

Neist katsetest kuulis Dr Dietrich Boie, kes töötas arstina Marburgis. Dr Boie, kes arendas tollal uut vähiravi preparaati, palus Maria Thunil tema töörühmas osaleda, sest ta pidas katseid detsimaallahjendustega väga oluliseks. Sellest koostööst, mille tulemusel Dr Boie arendas hiljem välja vähiravimi Helixor, tekkis Maria Thunil elu lõpuni kestnud huvi puuvõõriku vastu. Helixorist sai esimene puuvõõrikust valmistatud ja testitud looduslik vähivastane ravim, mida Saksamaal ametlikult tunnustati ja mida siiani kasutatakse. Nii kujunes ristiema äratatud huvist ravimtaimede vastu tegevussuund kogu eluks, mis tipnes vähivastase ravimi valmistamisega.

 

Pilt_63.jpg

Puuvõõrik.

Maria Thuni uuringud kosmiliste rütmide ja lahjenduste kasutamise vallas on leidnud jätkuvat rakendust uute loodusravimite väljatöötamisel. 2008. a Hamburgis dr med Astrid Engelbrechti rajatud Isis-meditsiinis kasutatakse kosmilisi konstellatsioone ravimite valmistamisel täiesti sihipäraselt. Selline ravimite valmistamisviis põhineb tõsiasjal, et mingi substantsi raviomadused tugevnevad, kui ravimi valmistamisprotsessi kaasatakse kosmiline mõju. Kusjuures rakendatakse ka erilisi konstellatsioone, mida külvikalender ei kajasta.

Taimes toimivad valgusjõud väljenduvad eriliselt õites ning seetõttu suhestuvad õied ajaga, mil Kuu liigub valguselemendi tähtkujudes – Kaaludes, Veevalajas, Kaksikutes. Sellest ka nimi õiepäev. Kuu vahendab sel ajal Maale kosmilisi valgusjõude kõige tugevamini. Sarnast mõju põhjustavad ka erilised planeedikonstellatsioonid. Kui korjata õisi tugeva valgusimpulsiga ajal, sisaldavad nad rohkem ravivaid valgusjõude ning on võimelised neid ka inimesele edastama. See on väga oluline, sest valgusjõudude puudus inimorganismis põhjustab mitmeid haigusi, mis väljenduvad selgroo, naha ja siseorganite vaevustes. Hetk, kui mingi mineraal, taim või loomne eritis oma loomulikust seosest eraldatakse, on justkui avatud aken taevaste jõudude jaoks. Selle hetke tähistaeva konstellatsioon vajutatakse neisse otsekui kosmiline pitsatijälg. Inimese puhul on see vanadest aegadest teada kui sünnihoroskoop.

Teine oluline valmistusetapp pärast korjet on ravijõu tugevdamine rütmilise lahjendamise ja raputamisega, mis samuti peab toimuma õige konstellatsiooni ajal. Pikemaajaline kogemus võimaldab tajuda vastava päeva mõju – see on tegelikult ilus hetk, kui elatakse ise läbi seda, mida külvikalendris õie-, vilja-, lehe- või juurepäevana märgi-takse. Raviaine lahjendamise-tugevdamise protsessis võib lausa tunda, kuidas koostöös kosmilise konstellatsiooniga raviaine mõju aste-astmelt tugevneb.

 

Pilt_65.jpg

 

Näiteks olgu toodud üks praegu väljatöötatav uus ravim, mis koosneb valge roosi õielehtedest ja ränihappe ühendist. Selle toimet tugevdatakse vaheldumisi Veevalaja, Kaksikute ja Kaalude tähtkuju jõududega. Igal valguselemendi tähtkujul on mõneti erinev kvaliteet ja need valguseetri kolm erinevat nüanssi töödeldakse lahjendusi valmistades ravimisse, pidades silmas ka tähtkujude järgnevust. Nii ränihappeühendi keemiline valmistamine kui ka roosiõite korjamine toimub samade põhimõtete järgi.

Külvikalender 2014

Tagasi avalehele >>


Kõik sellel veebilehel avaldatud materjalid on kaitstud autoriõigusega. Mitte ühtegi väljaande osa ei ole lubatud reprodutseerida ega paljundada elektroonilisel, mehaanilisel ega mõnel muul viisil ilma autoriõiguse valdaja kirjaliku loata.
© Aussaattage-Verlag Thun & Thun OHG
© Eesti Biodünaamika Ühing
© Kirjastus PreMark